Nurofen - официални инструкции за употреба

ИНСТРУКЦИИ за употребата на лекарството за медицинска употреба

Регистрационен номер: П N013012 / 01-090117

Търговско наименование на лекарството: Nurofen ®

Международно непатентно наименование (INN): ибупрофен

Химично наименование: (2RS) -2- [4- (2-метилпропил) фенил] -пропионова киселина

Лекарствена форма: таблетки с покритие

структура
Една обвита таблетка съдържа активната съставка - ибупрофен 200 mg;
помощни вещества: кроскармелоза натрий 30 mg, натриев лаурил сулфат 0,5 mg, натриев цитрат дихидрат 43,5 mg, стеаринова киселина 2 mg, силициев диоксид колоид 1 mg.
състав на черупката: кармелоза натрий 0.7 mg, талк 33 mg, акациева смола 0.6 mg, захароза 116.1 mg, титанов диоксид 1.4 mg, макрогол 6000 0.2 mg, черно мастило [Opacode S-1-277001 ] (шеллак 28,225%, железен багрилен черен оксид (E172) 24,65%, пропиленгликол 1,3%, изопропанол * 0,55%, бутанол * 9,75%, етанол * 32,275%, пречистена вода * 3,25% ).
* Разтворителите се изпаряват след печатния процес.

описание
Кръгли двойно изпъкнали таблетки, покрити бели или почти бели на цвят с черен отпечатък на Nurofen от едната страна на таблетката. На напречното сечение на таблетката, сърцевината е бяла или почти бяла на цвят, обвивката е бяла или почти бяла.

Фармакотерапевтична група: нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС).

Код ATX: M01AE01

Фармакологични свойства
фармакодинамика
Механизмът на действие на ибупрофен, производно на пропионова киселина от групата на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС), се дължи на инхибирането на синтеза на простагландини - медиатори на болка, възпаление и хипертермия. Безразборно блокира циклооксигеназа 1 (COX-1) и циклооксигеназа 2 (COX-2), в резултат на което инхибира синтеза на простагландини. Той има бърз насочен ефект срещу болка (облекчаване на болката), антипиретично и противовъзпалително действие. В допълнение, ибупрофен обратимо инхибира тромбоцитната агрегация. Аналгетичният ефект на лекарството продължава до 8 часа.

Фармакокинетика
Абсорбцията - висока, бързо и почти напълно се абсорбира от стомашно-чревния тракт (GIT). След приемане на лекарството на празен стомах, максималната концентрация (Смакса) ибупрофен в плазмата се достига след 45 минути. Приемането на лекарството с храна може да увеличи времето за достигане на максимална концентрация (TCмакс) до 1-2 часа. Комуникация с плазмените протеини - 90%. Бавно прониква в кухината на ставите, задържа се в синовиалната течност, създавайки в него по-големи концентрации, отколкото в кръвната плазма. В гръбначно-мозъчната течност са открити по-ниски концентрации на ибупрофен в сравнение с кръвната плазма. След абсорбцията, около 60% от фармакологично неактивната R-форма бавно се трансформира в активната S-форма. Метаболизира се в черния дроб. Полуживотът (Т1 / 2) е 2 часа. Екскретира се чрез бъбреците (в непроменен вид, не повече от 1%) и в по-малка степен с жлъчка.
В ограничени проучвания ибупрофен е открит в кърмата при много ниски концентрации.

Показания за употреба

Противопоказания

  • Свръхчувствителност към ибупрофен или някой от компонентите, съставляващи лекарството.
  • Пълна или непълна комбинация от астма, повтарящи се назални полипози и параназални синуси и непоносимост към ацетилсалицилова киселина или други НСПВС (включително анамнеза за).
  • Ерозивни и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт (включително язва на стомаха и дванадесетопръстника, болест на Crohn, улцерозен колит) или улцерозно кървене в активната фаза или в анамнезата (два или повече потвърдени епизода на пептична язва или улцерозно кървене).
  • Кървене или перфорация на стомашно-чревна язва в историята, провокирана от използването на НСПВС.
  • Тежка сърдечна недостатъчност (NYHA клас IV - класификация на Нюйоркската сърдечна асоциация)
  • Тежка чернодробна недостатъчност или чернодробно заболяване в активната фаза.
  • Тежка бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс 2400 mg / ден).

Употребата на НСПВС при пациенти с варицела може да бъде свързана с повишен риск от развитие на тежки гнойни усложнения при инфекциозно-възпалителни кожни заболявания и подкожна мастна тъкан (напр. Некротизиращ фасциит). В тази връзка се препоръчва да се избягва употребата на лекарството за варицела.

Информация за жени, планиращи бременност: лекарството инхибира циклооксигеназата и синтеза на простагландините, засяга овулацията, нарушава репродуктивната функция при жените (обратимо след преустановяване на лечението).

Влияние върху способността за управление на превозни средства, механизми.
Пациентите, които забелязват замаяност, сънливост, сънливост или зрително увреждане по време на приема на ибупрофен, трябва да избягват да управляват превозни средства или да задвижват механизми.

Формуляр за освобождаване
200 mg обвити таблетки.
На 6, 8, 10 или 12 таблетки в блистера (PVC / PVDH / алуминий). Един блистер (6, 8, 10 или 12 таблетки) или два блистера (6, 8, 10 или 12 таблетки) или 3 блистера (10 или 12 таблетки) или 4 блистера (12 таблетки) или 8 блистера (според 12 таблетки) заедно с инструкцията за прилагане се поставят в картонена опаковка.

Условия за съхранение
Да се ​​съхранява при температура не по-висока от 25 ° С. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срок на годност
3 години.
Не използвайте лекарство с изтекъл срок на годност.

Условия за почивка
Над рецепцията.

Юридическото лице, от чието име е издадено удостоверението за регистрация, и производителя

Представител в Русия / Организация получава жалби на потребители
Rekitt Benkizer Healthcare LLC
Русия, 115114, Москва, наб. Портал, 4

Nurofen таблетки: инструкции за употреба

Лекарството Nurofen се отнася до група от нестероидни противовъзпалителни лекарства и се използва в много области на медицината за облекчаване на болката и облекчаване на възпалението.

Форма на освобождаване и състав на лекарството

Лекарственият продукт Nurofen се предлага под формата на таблетки за орално приложение. Таблетките са опаковани в блистери от фолио от 10 броя в картонена връзка, като са придружени с инструкции с подробно описание. От едната страна на таблетката има надпис, отпечатан с латински букви с името на лекарството.

Всяка таблетка от лекарството съдържа в състава си 200 мг от активната съставка - ибупрофен, в допълнение към това лекарството съдържа помощни вещества - силициев диоксид, стеаринова киселина, кроскармелоза натрий.

Фармакологично действие

Лекарството Nurofen принадлежи към групата на НСПВС и има изразен аналгетичен и антипиретичен ефект върху организма. Благодарение на активния компонент на лекарството, Nurofen таблетки допринасят за разреждането на кръвта и пречат на процеса на залепване на тромбоцитите един с друг.

Когато таблетката навлезе в храносмилателния канал, се освобождава ибупрофен, който действа селективно в лезиите, блокирайки производството на простагландини, главните медиатори на възпалителния процес и болковия синдром.

Лекарството се използва за облекчаване на болка с различна интензивност, както и за комплексното лечение на ТОРС като противогрипно средство.

Показания за употреба

Nurofen таблетки се предписват на пациенти за лечение на възпалителни процеси и облекчаване на болката с различен произход:

  • Главоболие, мигрена;
  • Зъбобол, включително след екстракция на зъб;
  • Периодични менструални болки при жени;
  • Болки в ставите;
  • Мускулни болки, причинени от наранявания и навяхвания;
  • Ревматични болки.

Таблетките са много ефективни за невралгия, треска, причинена от настинка или грип, болки в гърба, причинени от радикуларен синдром при остеохондроза.

Противопоказания

Преди да вземете хапчето вътре в пациента се препоръчва внимателно да се запознаят с инструкциите на лекарството. Nurofen е противопоказан, ако пациентът има едно от следните състояния:

  • Улцерозни лезии на лигавиците на храносмилателния тракт, хронична пептична язва или перфорация на язвата в историята;
  • Непоносимост към ибупрофен или ацетилсалицилова киселина;
  • Тежко сърдечно заболяване в стадия на декомпенсация;
  • Остра бъбречна и чернодробна недостатъчност;
  • Бременност в първия и третия триместър;
  • Кърменето;
  • Наличието на полипи в носната кухина;
  • Пациентски затруднения в миналото с дишане, честа бронхиална обструкция;
  • Бронхиална астма;
  • Възраст до 6 години;
  • Хеморагичен инсулт;
  • Генетични заболявания на кръвта, придружени от нарушение на съсирването му;
  • Хеморагичен васкулит;
  • Наскоро са извършени операции върху аортата или големите кръвоносни съдове.

С особено внимание, таблетките Nurofen могат да се използват при следните условия:

  • 2 триместър на бременността;
  • Исхемична болест на сърцето;
  • Захарен диабет;
  • Лечение с преднизон или други лекарства от групата на глюкокортикостероидите;
  • Хроничен гастрит, ентероколит или други заболявания на храносмилателния тракт с тенденция на пациента да образува ерозии;
  • Високо кръвно налягане;
  • Повишени липиди в кръвта;
  • Предполага се, че има чревно кървене.

Дозиране и администриране

Таблетките Nurofen трябва да се приемат след хранене, без да се дъвчат, пият вода с мляко или мляко, за да се намали дразнещото действие на ибупрофен върху лигавицата на стомаха и дванадесетопръстника.

В зависимост от показанията, дозата на лекарството се предписва на пациента индивидуално.

Например, за облекчаване на главоболие или зъбобол, едно хапче е достатъчно. При комплексното лечение на грип и простуда по време на треска, таблетките се предписват по 200 mg не повече от 4 пъти на ден, като винаги се поддържа интервал от 4 часа между дозите.

За лечение на болковия синдром с различен произход, 1 таблетка от лекарството се предписва 2-4 пъти на ден, в зависимост от тежестта на болката и характеристиките на пациента.

За деца на възраст от 6 до 12 години режимът на дозиране на лекарството се избира от лекаря индивидуално, въз основа на показателите за телесно тегло и показанията за употреба на лекарството.

Употреба по време на бременност и кърмене

Бременните жени през първите 12 седмици не се препоръчват да използват никакви лекарства, включително Nurofen. В хода на изследването беше установено, че по време на терапията с лекарството през първия триместър на бременността, плодът увеличава риска от образуване на „устна на пукнатина“ или „вълчи в устата“.

През второто тримесечие на бременността медикаментозната терапия е възможна само ако има жизнени показания в случая, когато ползата за жената далеч надвишава вероятните усложнения за плода. Лечението се извършва под строгия контрол на лекар.

През третия триместър на бременността лечението с ибупрофен е забранено, тъй като рискът от хемопоетични аномалии на плода, нарушена бъбречна функция на плода или новороденото и рискът от кървене при раждане у жената се увеличава.

Тъй като ибупрофен прониква в кърмата, употребата на лекарството Nurofen по време на кърмене не се препоръчва, за да не се нарани бебето. Ако е необходимо, пациентът трябва да спре кърменето.

Странични ефекти

Когато се използва лекарството за повече от 3 дни, пациентът увеличава риска от следните нежелани реакции:

  • От страна на храносмилателната система - болки в стомаха, развитие на язви на наркотици, киселини в стомаха, гадене, понякога повръщане, анорексия, необичайно изпражнение, затруднено преглъщане, развитие на стоматит, реактивен панкреатит, разширяване на черния дроб;
  • От страна на нервната система - нарушение на съня, психомоторна възбуда, раздразнителност, объркване, халюцинации, замаяност;
  • От страна на сърдечно-съдовата система - повишено кръвно налягане, повишена сърдечна честота, развитие на аритмии и сърдечна недостатъчност;
  • От страна на бъбреците, нарушено функциониране на органа, оток на долните крайници, дизурични явления, в тежки случаи развитие на бъбречна недостатъчност;
  • От страна на кръвната картина, намаляване на нивото на тромбоцитите и левкоцитите в кръвта, желязодефицитна анемия, агранулоцитоза, развитие на тромбоцитопенична пурпура;
  • От страна на органите на слуха и зрението - шум в ушите, чувство на застой на ухото, замъглено виждане, намалена зрителна острота, оптичен неврит, сухота и повишено разкъсване;
  • От страна на дихателната система - задух, засилена астма, бронхоспазъм и бронхиална обструкция;
  • Алергични реакции - обрив по кожата, еритема, уртикария, ангиоедем, анафилактичен шок.

Предозиране на наркотици

Не се препоръчва да се превишава посочената в инструкциите доза, тъй като в този случай рискът от предозиране нараства, което се проявява със следните клинични симптоми:

  • Обостряне на всички гореспоменати странични ефекти;
  • Кървене - маточна, назална, чревна, стомашна;
  • Брадикардия и развитие на сърдечна недостатъчност;
  • сънна апнея;
  • Перфорация на язвата;
  • Конвулсии.

С развитието на такива клинични симптоми, пациентът трябва да потърси медицинска помощ възможно най-скоро. В повечето случаи се извършва стомашна промивка, изобилно алкално пиене, ентеросорбенти и, ако е необходимо, симптоматично лечение.

Взаимодействието на лекарството с други лекарства

Таблетките Nurofen не трябва да се прилагат едновременно с антикоагуланти, ацетилсалицилова киселина или други лекарства за НСПВС, тъй като това увеличава риска от нежелани реакции и вероятността от кървене.

С едновременното назначаване с Нурофен Циклоспорин, концентрацията на последната в кръвната плазма се увеличава и токсичният му ефект върху черния дроб.

Не се препоръчва едновременно да се комбинира лечение с рифампицин, барбитурати и трициклични антидепресанти, тъй като в този случай рискът от тежка хепатотоксичност се увеличава.

Под влияние на ибупрофен контрацептивният ефект на оралните контрацептиви може да намалее, следователно, за жени, приемащи хапчета, по време на периода на лечение с Nurofen, трябва да се прилагат допълнителни мерки за защита срещу нежелана бременност.

С паралелна употреба с лекарството Nurofen глюкокортикостероиди или естрогени увеличава вероятността от странични ефекти при пациента.

Ибупрофен повишава терапевтичния ефект на хипогликемичните средства, поради което пациентите със захарен диабет изискват корекция на дозата на последното и постоянно проследяване на нивата на кръвната захар.

Специални инструкции

Лекарството трябва да се приема, както е предписано от лекар. Когато се използват таблетки за повече от 7 дни, пациентът трябва да наблюдава показателите на клиничната картина на кръвта, с развитието на аномалии, лечението с Nurofen незабавно спира.

Не се препоръчва употребата на алкохолни напитки по време на лечението, тъй като в този случай рискът от токсично увреждане на черния дроб се увеличава. Ако пациентът трябва да се подложи на операция, лечението с Нурофен трябва да се преустанови и е наложително да се информира лекаря за завършване на терапията.

Тъй като приемането на хапчета може да предизвика замайване и замъглено виждане, пациентите трябва да се въздържат от шофиране.

Аналози на таблетки Nurofen

Аналози на лекарството Nurofen са:

  • Nemisil прах за суспензия;
  • Nemigezik;
  • Ibufen;
  • Ибупрофен таблетки и суспензия за деца;
  • Инжектиране на диклофенак.

Условия за почивка и съхранение

Лекарството Nurofen разрешено за отпускане от аптеките без рецепта от лекар. Таблетките трябва да се съхраняват на тъмно, хладно място, където малките деца не могат да достигнат. Срокът на годност е посочен върху опаковката, след което лекарството трябва да се изхвърли.

Нурофен таблетки Цена

В аптеките в Москва, средната цена на лекарството Nurofen под формата на таблетки е 90 рубли на опаковка.

Nurofen - инструкции за употреба. Как да се даде Nurofen на възрастни и деца в сироп, хапчета и свещи

Хората изпитват болка, възпаление, започвайки от най-ранна детска възраст. Не винаги е ясно как да се действа в тази ситуация - обадете се на лекар или вземете само хапче? Това лекарство помага да се справят със симптомите на заболяването, само трябва да прочетете инструкциите за употреба.

Съставът на Nurofen

Това лекарство принадлежи към групата на нестероидни противовъзпалителни лекарства, които имат достъпна цена. Съставът на Nurofen зависи от формата на освобождаване на средствата. Указанията за употреба описват следния състав на таблета:

  • ибупрофен, 200 mg;
  • силициев диоксид;
  • захароза;
  • стеаринова киселина;
  • талк;
  • венците;
  • титанов диоксид;
  • натриев лаурил сулфат;
  • opakod;
  • натриева кроскармелоза;
  • макрогол 6000.

Ако смятате, че други форми на лекарството Nurofen - инструкциите за употреба съдържат следната информация: в състава на свещите - ибупрофен 60 мг, а останалата част е твърда мазнина. Суспензията има други компоненти, основният - ибупрофен - неговото количество е 5 ml на 100 mg от състава. Допълнителни вещества:

  • сироп от малтитол;
  • глицерол;
  • натриев цитрат;
  • лимонена киселина;
  • венците;
  • натриев захаринат;
  • домифен бромид;
  • натриев хлорид;
  • ароматизатор - портокал, ягода;
  • вода.

Как действа Нурофен

В основата на действието на инструмента е потискането в организма на основната съставка - ибупрофен - активни вещества, които допринасят за развитието на възпалителни процеси, треска, болка. Лекарството е ефективно в продължение на 8 часа, след което се отделя от тялото с изпражнения, урина. При локално приложение на гела се лекува ограничена област. Действие Nurofen допринася за:

  • по-ниски температури;
  • намаляване на възпалението;
  • намаляване на подуването;
  • активно облекчаване на болката;
  • стимулира производството на имунитет.

Нурофен - показания за употреба

Притежавайки силно аналгетично, противовъзпалително свойство, инструментът се използва за лечение на възрастни и деца. Отличните отзиви на лекарите имат показания от Нурофен, когато се случи:

  • вирусни инфекции;
  • зъбобол, главоболие;
  • невралгия;
  • ревматоиден артрит;
  • мигрена;
  • болки в гърба, корема;
  • бурсит;
  • ревматизъм;
  • подагра;
  • миозит;
  • ставни, мускулни болки;
  • остеоартрит;
  • миалгия;
  • навяхвания, натъртвания;
  • висока температура;
  • болка по време на менструация;
  • заболявания на УНГ органи;
  • детска топлина;
  • неврит.

Чрез колко действия действа Нурофен

Според инструкциите за употреба, лекарството се абсорбира от червата, влиза в кръвта. Най-бързият резултат е, когато се използват ректални свещички. След колко Nurofen започва да действа? Времето зависи от формата му:

  • свещи за деца - 10 минути;
  • окачване - четвърт час;
  • лекарства за възрастни - до 30 минути;
  • Съставът на експресния форте е четвърт час.

Инструкция Nurofena

Лекарството има силен терапевтичен ефект, така че преди употреба трябва да прочетете инструкциите, да научите за противопоказания, странични ефекти. Употребата на наркотици при възрастни има несъвместимост с алкохола. Според инструкциите препоръчваме използването на таблетки след хранене, те трябва да се измиват с вода. Според анотацията към лекарството, тя има няколко форми на освобождаване:

  • покрити таблетки;
  • капсули;
  • течна суспензия за бебе;
  • ефервесцентни таблетки;
  • мехлем;
  • ректални свещички;
  • гел.

Инструкции за употреба Nurofen предвижда:

  • допустими дози лекарства за деца, възрастни;
  • невъзможността за самостоятелно ползване за повече от 3 дни;
  • при липса на резултати, странични ефекти - да се види с лекар;
  • по време на приемането симптомите се елиминират без лечение на причината;
  • използване на гела след 12 години;
  • отрицателно въздействие върху работата със сложни устройства, управление на транспорта;
  • невъзможността едновременно да се вземат други нестероидни противовъзпалителни средства.

Инструкции за употреба на лекарството при лечение на хронични заболявания препоръчва:

  • периодично да се прави биохимичен кръвен тест;
  • ако се появят странични ефекти, отменете лечението;
  • с повишено внимание при комбиниране на лекарството с диуретици, обезболяващи;
  • ако е необходимо, използвайте стероидни хормони за 2 дни, за да отмените лечението.

Бебешки сироп Nurofen - инструкции за употреба

Течната форма на продукта има приятен вкус, в опаковката има специална мерителна лъжица за удобство. Ако Nurofen сироп е предписано - инструкции за употреба за деца предписва употребата му, в зависимост от възрастта, три пъти на ден, след хранене. Преди употреба суспензията се разклаща. Единична максимална доза, ml:

  • 3 до 12 месеца - 2,5;
  • 1-3 години - 5.0;
  • от 4 до 6 години - 7,5;
  • 7-9 години - 10.0;
  • от 10 до 12 и повече - 15.0.

Nurofen свещи за деца

Много удобна форма на използване на лекарства за малки деца, особено когато има проблеми с приемането на лекарството в друга форма. Nurofen свещи имат ниска цена, те имат бърз ефект, намаляване на топлината по време на студ. Сложете детето им в ануса. Родителят леко поставя свещ с пръста си, като се придвижва до дълбочина до средата на втората фаланга. Така че можете да третирате максимум три дни. Препоръчайте схемата:

  • от 3 до 9 месеца - по свещ три пъти на ден;
  • допълнително (до 2 години) - в свещички на всеки 6 часа.

Nurofen таблетки

Ако лекарството се закупи в капсули или таблетки с покритие, те не трябва да се дъвчат, когато се лекуват: лекарството се поглъща с малко количество вода. Как да пия Nurofen в ефервесцентна форма? Лекарството трябва да се приема в течна форма в рамките на 15 минути. За да се получи разтвор, Nurofen таблетки се поставят в половин чаша вода. За лечение на болка и възпаление е възможно да се използва аналог - лекарството Ibufen.

Нурофен-гел - инструкции за употреба

Лекарството в тази форма се използва за локално излагане на засегнатата област. Nurofen-gel се предлага в туби от 50 и 100 грама, има разумна цена. Не може да се намазва по открити рани, повредени участъци на кожата, места близо до очите. Препоръчва се да се използва лекарството четири пъти на ден. Ако след 2 седмици състоянието не се подобри, трябва да спрете прилагането, да се консултирате с лекар. Необходимо е да се нанесе гел така:

  • изстискайте до 10 см;
  • Масажирайте, докато се абсорбира.

Дозировка на Nurofen

Инструкцията определя как да приемате възрастни от Nurofen. Продължителността на употребата зависи от естеството на заболяването, от наличните симптоми. Таблетки за възрастни могат да се вземат за деца, чието тегло е над 20 кг. Обичайната схема - три пъти на ден - със силни прояви може да се увеличи до четири. Максималната дневна доза за възрастни не трябва да надвишава 1200 mg. Лекарите предписват едновременно на интервали не по-малко от 6 часа:

  • за намаляване на мускулната, стоматологичната, менструалната, травматична болка - 200 mg;
  • за ускоряване на ефекта - 400 mg.

Ако възпалението и болката съпровождат хронични заболявания, се изисква продължително приложение на лекарството. Когато ревматоиден артрит се появи при дете, дневната доза се изчислява на 30 mg на килограм тегло и се разделя на 4 дози. Лекарството се консумира три пъти дневно. Дозировката зависи от причината:

  • артрит, остеоартрит - 600 mg;
  • мускулни наранявания, сухожилия - 600 mg;
  • ревматоиден артрит - 800 mg;
  • силна болка по време на менструация - 400 mg.

Nurofen за деца

Лекарството, с ниска цена, се счита сред педиатрите като ефективно средство за борба със симптомите на инфекции. Инструкциите предвиждат използването му в съчетание с други лекарства, които засягат причините за заболяването. Антипиретик за деца се произвежда под формата на сироп и ректални свещички. Освен това лекарството помага при:

  • детски инфекции;
  • никненето на зъби;
  • реакции на ваксина;
  • птиците;
  • възпалено гърло, уши;
  • наранявания на мускули и лигаменти;
  • възпаление на ставите.

Нурофен с HB

Когато майката има нужда от Nurofen, когато кърми (HB) бебе, инструкциите за употреба ограничават употребата му. Лекарството попада в млякото, може да причини нежелана реакция при бебето. Ако се появи остро възпаление, основните симптоми могат да бъдат облекчени след два дни. По това време на приемането на Nurofen с HB е необходимо:

  • отказват да нахранят бебето;
  • отидете в микса;
  • да изразяват мляко, за да не се изгубят;
  • вземете с лекар безопасно лекарство.

Nurofen по време на бременност

С изключителна предпазливост трябва да се подходите към употребата на медикаменти докато чакате за бебето. Употребата на Nurofen по време на бременност трябва да се съгласува с гинеколога. Назначаването зависи от времето:

  • Първите два триместра - само когато възникне заплашителна ситуация за жената, като се вземе предвид рискът за детето. На тези етапи съществува риск от неправилно развитие на гениталиите на момчетата.
  • В третата - категорична забрана - матката може да се свие. Има заплаха от прекратяване на бременността.

Цена Nurofen

В Русия лекарството идва от Обединеното кралство, Гърция, цената й зависи от митническите разходи, от надбавката на продавача. Лекарството трябва да се поръча от онлайн аптека или да се закупи в близка. Колко струва Nurofen, можете да видите в таблицата:

Възможно ли е Nurofen да се приема като упойка

Нурофен - лекарство, което се класифицира като група от нестероидни противовъзпалителни. Основният активен компонент на Nurofen е ибупрофен. Това фармакологично вещество много бързо премахва подуването на меките тъкани, понижава температурата. Но най-често използваните Nurofen от болка.

Състав и форма за освобождаване

Производителят предлага лекарства в няколко форми. За деца, сироп е предназначен, пълна с която има мерителна лъжица за точно дозиране. Възрастни пациенти използват таблетки или външни агенти - гел, мехлем, ректални свещички.

Nurofen таблетка съдържа 200 mg ибупрофен. В препарати с продължително действие, допълнително етикетирани като ултра или форте, има увеличена доза от активното вещество (400 mg).

Принципът на Нурофен като болкоуспокояващо

Ибупрофен се синтезира от пропионова киселина. В контакт с клетките на човешкото тяло, активното вещество блокира ензима циклооксигеназа (1 и 2 форма), и също така спира производството на простагландини, поради което идва ясен аналгетичен ефект за болка от възпалителен произход.

Механизмът, който осигурява аналгетичния ефект на лекарството, има няколко етапа:

  • след като се абсорбира от стомашно-чревния тракт, лекарственото вещество се транспортира чрез кръв до местата на повишена синтеза на простагландин;
  • ибупрофен спира производството на простагландин;
  • подуване се отстранява;
  • намалена компресия на нервните окончания;
  • болката изчезва.

След което Nurofen започва да действа, зависи от формата на използваното лекарство. Например, аналгетичният ефект на взетата таблетка Nurofen Express Neo ще бъде забележим след 15 минути и след половин час ще настъпи максималното облекчаване на болката. За да усетите аналгетичния ефект на лекарството под формата на гел, ще отнеме 35-40 минути.

Продължава аналгетичен и антипиретичен ефект, в зависимост от дозата на лекарството. Така, 200 mg от лекарството ще осигурят облекчение от болка за период от 4 до 6 часа. Таблетка Nurofen Forte, съдържаща 400 mg ибупрофен, показва аналгетичен ефект в продължение на до 12 часа (с болезнени усещания със средна интензивност).

Дози лекарства за възрастни и деца

Количеството лекарства за еднократна доза за възрастни е посочено в инструкциите. Но дозировката на Nurofen за деца трябва да се избира индивидуално от лекуващия лекар. Предписвайки лекарството, специалистът взема под внимание възрастта и теглото на бебето.

Важно е! Когато се използва нестероидно противовъзпалително средство, трябва да се има предвид принципът на минималната ефективна доза.

На деца от различни възрастови групи се предписва лекарство, съдържащо ибупрофен в това количество:


За възрастни пациенти, юноши над 12 години, инструкцията предписва употребата на 1 хапче (200 mg) три до четири пъти дневно. Ако е необходимо, дозата може да се удвои. Максималното количество взети лекарства не трябва да надвишава 100 mg за 24 часа. Допуска се използването на таблетки или други форми на медикаменти с интервал от време 4 часа.

Кога да се използва Nurofen

Използването на анестетик Nurofen е препоръчително, ако е необходимо, бързо да се отървете от силно изразени неприятни усещания. Често се използват лекарства за поява на болка в мускулна, неврологична, както и болка в ставите. Лекарите практикуват назначаването на Нурофен с:

  • главоболие с необясним произход (при липса на съдова болест на пациента);
  • пристъпи на мигрена;
  • невралгия с различна локализация;
  • гърчове на зъбобол;
  • ишиас;
  • херпес зостер;
  • менструални болки (с умерено кървене);
  • хипертермия при остри респираторни заболявания.

Много майки дават детски анестетичен сироп по време на изригването на първите зъби при бебета. Лекарите смятат, че подобни действия са неоправдани поради временно ограничаване на употребата на лекарството. Бебето може да получи Nurofen, когато няма температура, но не повече от 3-5 дни. И през това време зъбите може да нямат време да прорязват.

Лекарственият сироп за деца може да се дава само в дозата, препоръчана от педиатъра.

За местна употреба е предназначен гел Nurofen. Лекарството се използва симптоматично, за да елиминира болката в гърба и други сегменти на опорно-двигателния апарат. Активното вещество бързо прониква в кожата, премахва възпалението, подуване на засегнатата нервна, мускулна тъкан, облекчава болките в ставите.

Nurofen свещи се препоръчва да се използват за премахване на треска и болка при възрастни и деца. Супозиториите помагат при болезнени хемороиди, както и спомагат за нормализиране на благосъстоянието на жените, страдащи от алгоменорея.

Противопоказания и ограничения за употреба на лекарството

Употребата на Nurofen е забранена, ако пациентът има противопоказания. Те включват лезии на язвения характер на стомашната лигавица, дуоденална язва, както и коремна болка с неизвестен произход. Не можете да приемате лекарства за бременни жени през последното тримесечие, кърмещи майки. Не предписвайте лекарството за тежки патологии на бъбреците, черния дроб, кръвните заболявания с намалена коагулация.

Преди да започнете да приемате лекарството, трябва да се консултирате със специалист. Всеки опит за самолечение може да доведе до негативни последици.

Nurofen

, Таблетки, покрити бели или почти бели, кръгли, двойно изпъкнали, с черни отпечатъци "Nurofen" от едната страна; на напречното сечение на таблетката, сърцевината е бяла или почти бяла на цвят, обвивката е бяла или почти бяла.

Помощни вещества: кроскармелоза натрий - 30 mg, натриев лаурилсулфат - 0,5 mg, натриев цитрат дихидрат - 43,5 mg, стеаринова киселина - 2 mg, колоиден силициев диоксид - 1 mg.

Съставът на черупката: кармелоза натрий - 0.7 mg, талк - 33 mg, акациева смола - 0.6 mg, захароза - 116.1 mg, титанов диоксид - 1.4 mg, макрогол 6000 - 0.2 mg, черно мастило [Opacode S-1-277001] (шеллак - 28,225%, железен багрилен черен оксид (Е172) - 24,65%, пропиленгликол - 1,3%, изопропанол * - 0,55%, бутанол * - 9,75%, етанол * - 32,275%, пречистена вода * - 3,25%).

* разтворителите се изпаряват след процеса на отпечатване.

8 броя - блистери (1) - опаковки от картон.

НСПВС. Той има бърз насочен ефект срещу болката (аналгетично), антипиретично и противовъзпалително действие.

Механизмът на действие на ибупрофен, производно на пропионова киселина, се дължи на инхибирането на синтеза на простагландини - медиатори на болка, възпаление и хипертермична реакция. Безразборно блокира COX-1 и COX-2, като по този начин инхибира синтеза на простагландини. В допълнение, ибупрофен обратимо инхибира тромбоцитната агрегация. Аналгетичният ефект на лекарството продължава до 8 часа.

Засмукване и разпределение

Абсорбцията - висока, бързо и почти напълно се абсорбира от стомашно-чревния тракт. След приемане на лекарството на празен стомахмакс ибупрофен в плазмата се достига след 45 минути. Приемането на лекарството с храна може да увеличи времето за достигане на Смакс до 1-2 часа

Свързване с плазмени протеини - 90%. Бавно прониква в кухината на ставите, задържа се в синовиалната течност, създавайки в него по-големи концентрации, отколкото в кръвната плазма. В гръбначно-мозъчната течност са открити по-ниски концентрации на ибупрофен в сравнение с кръвната плазма.

В ограничени проучвания ибупрофен е открит в кърмата при много ниски концентрации.

Метаболизъм и екскреция

След абсорбцията, около 60% от фармакологично неактивната R-форма бавно се трансформира в активната S-форма. Метаболизира се в черния дроб. Излъчва се от бъбреците (в непроменен вид - не повече от 1%) и, в по-малка степен, с жлъчката. T1/2 - 2 часа

Nurofen

Когато температурата се повиши в нас или в нашите деца, се появяват симптоми на грип и настинки, поглеждаме в комплекта за първа помощ и вземаме лекарства от там, за да облекчим симптомите на неразположение. Наскоро сред тези наркотици широко разпространени Nurofen. Въпреки това, не всеки знае за характеристиките на този наркотик, в кои случаи трябва да се вземат, и в кои случаи не трябва.

Описание на лекарството

Активната съставка на Нурофен е ибупрофен, производно на фенилпропионова киселина. Това съединение принадлежи към класа на нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС) и е синтезирано от британските фармацевти през 1962 г. на миналия век. Първоначално ибупрофен се смяташе само за лекарство при ревматоиден артрит, но постепенно обхватът на приложение се разшири. И от 80-те години ибупрофенът се превърна в лекарство без рецепта, благодарение на което популярността му се е увеличила значително. Сега ибупрофен може да се намери в различни лекарства, но все още първоначалното лекарство, Nurofen, се счита за референция при всички лекарства, съдържащи ибупрофен.

Ибупрофен е бял кристален прах, практически неразтворим във вода. Това е добре проучено вещество по отношение на механизма на лекарственото действие и страничните ефекти, което има безупречна доказателствена база. Ибупрофен е включен в списъка на най-важните лекарства на СЗО и в списъка на основните лекарства на Министерството на здравеопазването на Русия.

Nurofen, подобно на други НСПВС, има едновременно три вида действия:

  • антипиретици,
  • аналгетик,
  • противовъзпалително.

Не всички НСПВС всички тези три зони на експозиция се появяват еднакво. В някои от тях основният ефект е анестетик, в други - антипиретик, а в третия - противовъзпалителен. Nurofen съчетава всички три ефекта приблизително еднакво. В много отношения това обяснява голямата популярност на Нурофен като средство за симптоматично лечение на много инфекциозни заболявания и възпалителни процеси.

От гледна точка на биохимията, ибупрофен принадлежи към категорията на неселективни блокери на ензими с циклооксигеназа. Поради този ефект, лекарството нарушава синтеза на простагландини - основните медиатори на възпалението в организма. Нурофен има както локално, така и централно действие, блокирайки синтеза на простагландини в централната и периферната нервна система. Ибупрофен също така има способността да инхибира тромбоцитната агрегация. Има данни за умерени имуномодулиращи свойства на веществото, способност за стимулиране на освобождаването на ендогенен интерферон и увеличаване на неспецифичната резистентност на организма.

При поглъщане на терапевтични свойства Nurofen се прилага на нивото на целия организъм. Когато се използва Нурофен гел, аналгетичните и противовъзпалителни свойства се появяват само на нивото на отделните тъкани, които влизат в контакт с лекарството.

Nurofen е ефективен срещу всякакъв вид болка. Единствените изключения са болките в областта на стомаха и червата, черния дроб, далака. Ибупрофен е най-ефективен за възпалителна болка.

Фармакокинетика

Когато се приема вътрешно, Nurofen се абсорбира бързо в стомашно-чревния тракт. Ефектът на лекарството започва след около половин час и продължава до 8 часа. Времето на максимална концентрация в кръвта, когато се приема на празен стомах е 45 минути. Когато се приема след хранене, този път може да се увеличи и да достигне 1,5-2,5 часа, а Nurofen бавно прониква в ставите и се задържа в синовиалната течност. В резултат концентрацията на лекарството в синовиалната течност може да бъде значително по-висока, отколкото в кръвната плазма. В малки количества прониква в кърмата. Времето на полуживот е 2-2,5 часа, а за таблетки с продължително действие - до 12 часа. Нурофенът под формата на суспензия има малко по-високо време за реакция. Ибупрофен се екскретира от бъбреците непроменен и като конюгати.

Формуляр за освобождаване

Има много лекарствени форми на Нурофен. Но основните са хапчетата. Стандартната доза Nurofen е 200 mg.

Има също таблетки с доза от 400 mg (Nurofen Forte), таблетки с удължено действие (Nurofen Period), разтворими таблетки, таблетки за резорбция (Nurofen Active). Nurofen се произвежда под формата на капсули (Nurofen Ultracap и Ultracap Forte). Версии на препарата Nurofen Express и Express Neo - ускорени таблетки.

За външна употреба е предназначен Nurofen 5%.

Има и суспензия, предназначена за лечение на деца под 6-годишна възраст (с вкус на ягода или портокал), детски ректални свещички. И двете форми на лекарството се наричат ​​Nurofen деца.

Таблетките Nurofen Plus и Nurofen Plus N, в допълнение към ибупрофен (200 mg), съдържат кодеин (10 mg), което повишава анестетичния ефект на лекарството.

Разбира се, в такава широка гама от номенклатура сортове Nurofen лесно да се обърка. Най-важното, което трябва да запомните е дозировката на всеки сорт.

Следващите дози Nurofen са 200 mg:

  • Nurofen (в таблетки),
  • Nurofen Active (в таблетки),
  • Нурофен (разтворими ефервесцентни таблетки),
  • капсули Nurofen Ultracap,
  • Nurofen Plus (в таблетки),
  • Nurofen Express (в таблетки).

Таблетки с продължително действие Nurofen период съдържа 300 mg ибупрофен. Таблетките Nurofen Forte и капсулите Ultracap Forte съдържат до 400 mg ибупрофен.

Тази информация трябва да се има предвид, за да се избегне предозиране на Nurofen. Например, допустимо е да се приемат по 2 обикновени таблетки по 200 mg ибупрофен едновременно, защото дори ако тези таблетки се приемат 3 пъти дневно, максимално допустимата доза няма да бъде превишена. Въпреки това, ако приемате 2 таблетки Nurofen Forte три пъти дневно, лесно е да получите предозиране на лекарството с всички неприятни последствия.

Детският Nurofen съдържа 60 mg ибупрофен в една супозитория и 100 mg ибупрофен на доза суспензия (5 ml).

Помощни вещества в таблетки:

  • натриева кроскармелоза,
  • натриев лаурил сулфат,
  • натриев цитрат дихидрат,
  • стеаринова киселина
  • колоиден силициев диоксид,
  • титанов диоксид,
  • захароза,
  • макрогол,
  • дъвка,
  • талк.

Аналози на Нурофен

В аптеките можете да намерите доста структурни аналози на Нурофен, т.е. препарати, съдържащи същото активно вещество:

  • Дълготрайни (гел и сметана)
  • Ибупрофен (маз и гел, таблетки, суспензия),
  • Advil (таблетки, капсули, суспензия),
  • Артрокам (таблетки),
  • Бонифен (хапчета),
  • Бурана (таблетки),
  • Deblok (таблетки),
  • Мотрин (таблетки)
  • Ибупром (таблетки, капсули),
  • Ибусан (таблетки)
  • Ibutop (гел и сметана)
  • Ibufen (окачване)
  • Ipren (таблетки),
  • Mig 400 (таблетки),
  • Pedea (разтвор за интравенозно приложение),
  • Solpaflex (таблетки),
  • Faspik (таблетки и гранули за разтвор).

свидетелство

Нурофен се използва при много възпалителни и инфекциозни заболявания, придружени от симптоми на възпаление, висока температура и силна болка. Те могат да бъдат:

  • ТОРС,
  • фарингит,
  • ринит,
  • възпаление на сливиците,
  • грип
  • артрит (ревматоиден, псориатичен, артрит със системен лупус еритематозус),
  • артроза,
  • миалгия,
  • невралгия,
  • гастралгия,
  • нараняване
  • главоболие,
  • зъбобол
  • мигрена,
  • algomenorrhea,
  • ревматизъм,
  • увреждане на мускулите и сухожилията,
  • подагра,
  • анкилозиращ спондилит,
  • бурсит,
  • тендинит
  • постоперативна болка,
  • аднексит,
  • ендометрит,

При ревматоиден артрит Nurofen има по-изразен ефект в началото на възпалителния процес. Ибупрофен има по-малко мощен противовъзпалителен ефект, отколкото ортофен и индометацин, но се понася по-добре.

Понякога Nurofen предписва гинеколози за намаляване на контрактилитета на матката с опасността от преждевременно раждане.

Nurofen гел е показан в следните ситуации:

  • мускулни болки
  • болки в гърба
  • увреждане на връзките
  • нараняване
  • невралгия.

Детските супозитории се препоръчват за употреба в следните случаи:

  • ARI и ARVI,
  • грип
  • реакции на ваксинация.

Противопоказания

Подобно на повечето други НСПВС, Nurofen има доста ограничения по отношение на употребата му. Условията, при които не може да се вземе Nurofen, включват:

  • тежко бъбречно и чернодробно увреждане;
  • кървене в храносмилателния тракт;
  • непоносимост към НСПВС;
  • тежка сърдечна недостатъчност;
  • обостряне на ерозивни и язвени поражения на стомашно-чревния тракт (язва на стомаха и дванадесетопръстника, улцерозен колит, болест на Crohn);
  • възпалително заболяване на червата (ентерит и колит);
  • бременност (1-ви и 3-ти триместър);
  • тежка фаза на хипертония;
  • "Аспирин" астма;
  • уртикария или ринит, причинени от употребата на ацетилсалицилова киселина;
  • заболявания на зрителния нерв, нарушения на цветното зрение;
  • намалено кръвосъсирване, хемофилия;
  • хеморагична диатеза;
  • загуба на слуха;
  • преди това е извършена операция на байпас на коронарната артерия;
  • възраст до 6 години (за таблетки);
  • възраст до 12 години (за капсули);
  • възраст до 3 месеца (всяка форма на лекарството);
  • хиперкалиемия;
  • патология на вестибуларния апарат;
  • бронхиална астма (при деца);

С грижа Nurofen се в следните ситуации:

  • на възраст под 3 години
  • 2 триместър на бременността
  • с хипертония,
  • по време на кърмене,
  • в случай на цироза на черния дроб с портална хипертония,
  • с хипербилирубинемия,
  • с анамнеза за стомашно-чревни язви,
  • при исхемична болест на сърцето,
  • с диабет,
  • когато пушите
  • с алкохолизъм,
  • когато Helicobacter pylori е заразен,
  • с левкопения,
  • с анемия,
  • със системен лупус еритематозус (риск от асептичен менингит), t
  • с умерена бъбречна недостатъчност (креатининов клирънс 30-60 ml / min), t
  • в напреднала възраст.

За лечение на деца Nurofen трябва да се прилага след препоръка на лекар.

Използване на Nurofen по време на бременност

През първия триместър на бременността Nurofen не може да се използва поради възможни генетични аномалии в развитието на плода. В третия триместър, Nurofen може да предизвика такова усложнение в плода, тъй като има пролука в каналите между вентрикулите на сърцето, както и продължителен труд и усложнение на раждането. От друга страна, Nurofen може да се дава на тези бременни жени, които имат риск от преждевременно раждане.

От 13 до 27 седмици е препоръчително лекарството да се приема под наблюдението на лекар. В допълнение, максималната доза за бременни жени е 800 mg на ден.

Странични ефекти

Странични ефекти при приемане на лекарството в терапевтични дози и за кратко време (2-3 дни) са доста редки. Възможните нежелани реакции включват:

  • коремна болка;
  • киселини в стомаха;
  • диария;
  • запек;
  • метеоризъм;
  • гадене и повръщане;
  • алергични реакции (кожен обрив, сърбеж, копривна треска, ринит, анафилактичен шок, ангиоедем, бронхоспазъм;
  • увеличаване на налягането;
  • замъглено зрение и слух, двойно виждане;
  • ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт;
  • сухота на устната лигавица;
  • главоболие;
  • виене на свят;
  • безсъние или сънливост;
  • вълнение или депресия;
  • объркване, халюцинации;
  • звънене в ушите;
  • тахикардия;
  • сухота, подуване и дразнене на конюнктивата;
  • разязвяване на венците;
  • афтозен стоматит;
  • панкреатит;
  • хепатит;
  • асептичен менингит (при хора с автоимунни заболявания);
  • остра бъбречна недостатъчност, нефрит;
  • цистит;
  • полиурия;
  • анемия;
  • промени в състава на кръвта (тромбоцитопения, тромбоцитоза, агранулоцитопения, левкопения, еозинофилия);
  • задух;
  • повишено изпотяване.

Не винаги горните реакции (с изключение на алергичните) се наблюдават непосредствено след началото на лечението. Сериозни странични ефекти могат да се появят около 4-5 дни от лечението. При продължителна употреба (в продължение на няколко месеца) най-вероятно ще се развият язви и кървене в областта на стомашно-чревния тракт и зрителни увреждания. Също така, проучванията показват, че Nurofen с продължителна употреба увеличава риска от сърдечна недостатъчност и появата на миокарден инфаркт.

При прилагането на гела не са характерни системни нежелани реакции. Въпреки че може да има местни алергични реакции, сърбеж и зачервяване на кожата.

Взаимодействие с други лекарства

В някои случаи, Nurofen може да засили или, обратно, да смекчи ефектите на други лекарства.

Употребата на Nurofen едновременно с ацетилсалицилова киселина не се препоръчва, тъй като това неутрализира терапевтичния ефект на последната. Пациентите, приемащи лекарства ацетилсалицилова киселина като антикоагулант, трябва да се има предвид, че едновременната употреба с тях Nurofen увеличава риска от исхемично увреждане на сърцето.

Не се препоръчва приема на Nurofen заедно с алкохол, селективни инхибитори на обратното поемане на серотонина. Последните увеличават риска от стомашно кървене. В допълнение, комбинираната употреба с етанол, трициклични антидепресанти и барбитурати увеличава риска от увреждане на черния дроб.

Ибупрофен намалява ефективността на фуросемид и хидрохлоротиазид, някои антихипертензивни лекарства, например, АСЕ инхибитори. В допълнение, комбинацията от тези лекарства с ибупрофен увеличава риска от увреждане на бъбреците.

Едновременният прием на Nurofen със сърдечни гликозиди допринася за влошаването на сърдечната недостатъчност.

Лекарството повишава страничните ефекти на глюкокортикостероиди, етанол, естроген, повишава хипогликемичния ефект на антидиабетни лекарства и инсулин, повишава концентрацията и повишава ефективността на метотрексат.

Антиацидите намаляват абсорбцията на ибупрофен.

При едновременна употреба с антикоагуланти и тромболитични лекарства, рискът от кървене се увеличава.

Циклоспоринът с едновременна употреба на лекарството усилва синтеза на простагландини в бъбреците, което увеличава нефротоксичния ефект на ибупрофен. Концентрацията на циклоспорин в плазмата също се увеличава и това може да доведе до увреждане на черния дроб.

Кофеинът подобрява аналгетичния ефект на лекарството.

Инструкции за употреба

В повечето случаи трябва да приемате по една таблетка от 200 mg 3-4 пъти дневно. В някои случаи, при силен болен синдром, с болезнена менструация, може да се предпише и голяма доза от 400 mg. Лекарството в такива ситуации също трябва да се използва 3 пъти дневно. Максималната дневна доза е 1200 mg.

Таблетки с продължително действие (Nurofen период) трябва да се приемат не повече от 2 пъти дневно. Интервалът между дозите трябва да бъде най-малко 12 часа.

Продължителността на лечението зависи от заболяването. Ако Nurofen се използва като антипиретик при инфекциозни заболявания, той трябва да се приема само когато е действително необходим, т.е. пациентът има висока температура, която застрашава здравето му. В повечето случаи тази температура е +38,5 ° C. По-ниската температура не трябва да се премахва с антипиретични лекарства, тъй като това е фактор, който стимулира имунната система. Въпреки че, разбира се, нищо ужасно няма да се случи, ако човек вземе антипиретик при субфебрилна температура веднъж, за да е нормално в един важен момент за него, например да отиде на важна среща. Този подход обаче не се прилага систематично.

Същото се отнася и за приемането на лекарството като аналгетик - веднага щом болката спадне, лекарството трябва да бъде спряно. И още повече, че лекарството не трябва да се приема като "профилактичен" агент при грип и остри респираторни вирусни инфекции, тъй като Nurofen няма никакъв ефект върху патогените на инфекциозни заболявания, а стойността му в това качество е нула.

В някои случаи обаче Nurofen трябва да се прилага постоянно. Такива заболявания включват остеоартрит, артрит (анкилозиращ спондилит, ревматоиден артрит, включително ювенилен), увреждания на меките тъкани. Дозировката в такива случаи може също да бъде различна.

За остеоартрит, анкилозиращ спондилоартрит, той е 400-600 mg три до четири пъти дневно. Същата доза за увреждане на меките тъкани. При ревматоиден артрит единичната доза е 800 mg. Лекарството трябва да се използва 3 пъти дневно. При ювенилен ревматоиден артрит дневната доза се изчислява въз основа на телесното тегло - 30-40 mg / kg тегло. Изчислената доза се разделя на 3-4 дози.

Таблетките (с изключение на разтворимите) и капсулите трябва да се поглъщат с вода. Оптималното време за приемане на хапчета и капсули е след хранене. Ако приемате лекарството преди хранене, това може да доведе до негативни реакции от страна на стомашно-чревния тракт.

Разтворимите таблетки се разреждат в половин чаша вода.

Лекарството в таблетки може да се приема само при деца с тегло над 20 кг. В противен случай следва да се използва суспензията.

Инструкции за употреба на гела

Гелът е подходящ само за лечение на пациенти на възраст над 12 години. 4-10 см гел трябва да се изцеди от тръбата и да се втрие около областта на възпалението, докато се абсорбира напълно в кожата. След като гелът се нанесе върху кожата, измийте ръцете си със сапун и вода. Също така трябва внимателно да избягвате приема на лекарството върху лигавиците на очите, устата и назофаринкса. Също така, не можете да прилагате гела върху областта около очите и устните, върху отворени рани.

Максималният брой епизоди на използване на гела - 4 пъти на ден, минималният интервал между епизодите на употреба - 4 часа Лечението с гел може да се извърши не повече от две седмици. Ако след това състоянието на пациента не се е подобрило, тогава трябва да се консултирате с лекар.

Използването на супозитории

Ректалните супозитории са за предпочитане, ако по някаква причина детето не може да приеме суспензията (повръщане, непоносимост към компонентите на суспензията и т.н.). Освен това, свещите имат голяма скорост в сравнение със суспензията.

Дозировката на лекарството под формата на супозитории зависи от телесното тегло на детето. Единична доза е 5-10 mg / kg. Супозиториите могат да се използват 3-4 пъти дневно. Максималната дневна доза е 30 mg / kg.

Супозитории в доза от 60 мг (1 бр.) 3 пъти дневно в 6-8 часа се предписват на деца на възраст 3–9 месеца, а за деца на възраст от 9 до 24 месеца 1 супозитория се предписва 4 пъти дневно.

Продължителност на лечението - не повече от 3 дни като антипиретик, не повече от 5 дни като упойка.

Заявление за суспендиране

Преди употреба суспензията трябва да се разклати старателно. Всяка бутилка е снабдена с двустранна мерителна лъжица (2,5 и 5 ml) и дозираща спринцовка.

При температура и болка при деца суспензията се дава така, че количеството ибупрофен е 5-10 mg / kg тегло. Максималната дневна доза е 30 mg / kg.

Или можете да определите максималната дневна доза от таблицата по-долу: